Президент України Володимир Зеленський вже два роки на цій посаді. За цей час він подав 133 проєкти законів, чинними з яких стали 80, тобто 60,15% від загальної кількості. Проте законопроєкт, ініційований Президентом, не стане чинним без підтримки депутатів. Виявилося, що депутати з Донеччини – одні з тих, хто найменше підтримує законодавчі ініціативи чинного президента. Хоча і до його попередника Петра Порошенка вони також не були надто лояльними.

Депутати Донеччини тільки у третині випадків підтримують ініціативи чинного Президента

У розрізі Донецької області депутати скоріше не голосують чи утримуються від голосування, ніж підтримують ініціативи Володимира Зеленського. Так, «за» депутати Донеччини проголосували в 472 випадках чи 34,3%. І це істотно відрізняється від загальноукраїнської картини голосувань за ініціативи Володимира Зеленського, де відмічається 68,1% позитивних голосувань. При цьому депутати, які увійшли до складу парламенту з Донецької області, майже не голосують «проти» - таких тільки 4,3% від загальної кількості голосувань. Проте депутати з Донеччини часто ніяк не голосують за ініціативи Володимира Зеленського – 338 випадків чи 24,6%, утримувалися – 216 випадків чи 15,7% чи взагалі відсутні – 290 випадків чи 21,1%.

У порівнянні ініціативи попереднього президента Петра Порошенка депутати з Донеччини за перші 2 роки його каденції підтримували ще менше. Голоси «за» віддавали в 343 голосуваннях, що складає 28,3%. Були відсутні взагалі під час 526 голосувань чи 43,4%. Не голосували, будучи присутніми на засіданнях 261 раз чи 21,5%. Утрималися 44 рази чи 3,6% та були проти 38 разів чи 3,1% голосувань.

Хто саме з депутатів є лояльним до законодавчих ініціатив чинного Президента Володимира Зеленського, а хто – голосує проти

 Загалом підтримують ті чи інші законопроєкти 11 депутатів. Розглянемо першу п’ятірку. Найбільшим прихильником є Олександр Ковальов від депутатської фракції «Довіра», він проголосував «за» у 83 випадках або в 66,4%. Далі в рейтингу йдуть позафракційні Сергій Магера та Муса Магомедов – вони підтримують ініціативи чинного Президента в 52,8% та 50,4% голосувань відповідно. Однакову прихильність проявляють член депутатської групи «Партія «За майбутнє» Дмитро Лубінець, обраний по 60 виборчому округу, та позафракційний Євген Яковенко – в 44% випадків вони голосують «за». А от рідше за інших президентські ініціативи підтримують представники «Опозиційної платформи – За життя» Федір Христенко та Юрій Солод: перший проголосував «за» тільки 6 разів, тобто 4,8%, а другий – 4 рази або 3,2%.

Представники ОПЗЖ Валерій Гнатенко та Володимир Мороз частіше за інших і не підтримують ініціативи Володимира Зеленського – в 12,8% та 12% голосувань відповідно. Загалом же проти законопроєктів, поданих чинним президентом, голосували 10 депутатів з Донеччини. І це 4 представника ОПЗЖ - Валерій Гнатенко, Володимир Мороз, Юрій Солод та Федір Христенко; 4 позафракційних депутати - Сергій Магера, Муса Магомедов, Вадим Новинський та Євген Яковенко. А також член депутатської групи «Довіра» Олександр Ковальов та всього двічі проголосував проти Дмитро Лубінець з партії «За майбутнє».

Яку підтримку мав попередній президент Петро Порошенко

«За» його ініціативи голосували 12 депутатів з Донеччини попереднього скликання. І найбільш лояльними у першій п’ятірці були Дмитро Лубінець, Олег Недава та Максим Єфімов з «Блоку Петра Порошенка», а також Сергій Сажко і Сергій Матвієнков з «Опозиційного блоку». Для зрівняння Дмитро Лубінець підтримував законопроєкти Петра Порошенко у 87,1% голосувань. Тоді як ініціативи чинного Президента він підтримує тільки в 44% голосувань. Не сильно змінилися настрої з підтримки президентських ініціатив у нардепа Максима Єфімова: «за» законопроєкти подані Петром Порошенком він голосував в 47,5% випадках, а від Володимира Зеленського – в 38,4% випадках. А от його колега, обраний в сусідньому 47 окрузі з центром в Слов’янську Юрій Солод, взагалі не дуже лояльний до президентських ініціатив: при Петрі Порошенку його підтримка була в 11,9% голосувань, а при Володимирі Зеленському – тільки в 3,2% голосувань.

Найменше підтримували висунуті Петром Порошенком на розгляд законодавчі ініціативи три депутати з «Опозиційного блоку» – Сергій Матвієнков, Денис Омельянович та Сергій Сажко. Свою незгоду вони виражали від 10 до 17 разів, що в загальній кількості голосувань складає майже від 10 до 17%.

Що стосується загальних тенденцій, то депутати з Донеччини стали на 6% частіше підтримувати законодавчі ініціативи чинного Президента Володимира Зеленського у порівнянні з його попередником. Та на 22% частіше відвідувати залу засідань. Проте за нової каденції збільшилася кількість тих, хто не може визначитися чи «за» вони, чи «проти». І стабільно, в більш ніж 20% голосувань депутати з Донеччини не голосують, навіть будучи присутніми на засіданні.