«Ми писали, ми трудились,
Наші пальчики втомились»

Такою фізкультхвилинкою відволікають та розряджають дітей у початковій школі. Нам з колегами вчора теж не зайвою була б така вправа. Адже цілий день ми працювали над оцифрування протоколів про підсумки голосування з виборів Київського міського голови. 

На жаль, на руках маємо протоколи лише п’яти районних територіальних виборчих комісій:  Деснянської, Оболонської, Святошинської, Солом’янської та Шевченківської. Але, щоб їх роздобути колегам довелося пройти ще той квест, написати близько десяти різних запитів в архіви і комісії, провести не одну телефонну розмову для уточнення (детальніше можна почитати тут, тут і тут). Пошук тривав з травня по липень. А попереду ще один «забіг», адже ми прагнемо отримати всі 10 протоколів – без цих даних картина буде незавершеною. 

22 липня – дата проміжної перемоги в цьому марафоні. Саме тоді наш колега Олексій мав призначену дату для візиту в Державний архів Києва, куди була  передана виборча документація. Оскільки не хотілося затягувати цю справу і чекати поки архів буде виготовляти копії, вирішили зробити це самотужки. Через ковідні обмеження Олексія мусив діяти самостійно і сам зробив кілька сотень фотокопій протоколів. 

Саме для роботи з ними ми і зібралися на дататоні 17 серпня. Від душі дякуємо всім, хто зголосився долучитися. Більшість учасників зібралися з Києва. Але одна учасниця приїхала аж з Гайсина (Вінницька область). Респект, Оля – ти крута!

Всього на місцевих виборах кияни голосували за кандидатів на посаду міського голови на більше 1100 дільницях. Ми маємо дані з 618. 

Щоб оцифрувати дані з однієї ДВК з Деснянського району, нам доводилося працювати з трьома різними фото. А таких в окрузі – 139. Ось так це виглядало на фотографіях: 

Ось такий результат вчорашньої роботи – електоральна мапа Києва (дані оновлюються): 

Скрін мапи

Для того, щоб менше помилятися, над даними з протоколу кожної районної ТВК працювало по дві людини. Тобто ми пішли шляхом подвійного введення. Коли система показувала помилку, відшукували розбіжність у цифрах та вносили дані повторно. Тому в достовірності інформації не сумніваємося. 

Вчора подвійну перевірку пройшли дані з результатами з 429 дільниць, ще зі 113 внесені лише один раз (маємо додати вдруге та верифікувати помилки). Про залишок – дані з 76 дільниць – точно не забудемо та допрацюємо найближчим часом. Наразі повністю завершена робота по Шевченківському районі столиці. Аплодисменти, колеги! 

Втомлені спини, «пальчики» та очі того варті, бо результати виборів – це важливо. А працювати в колективі однодумців завжди легше і натхненніше. Тому не дякувати учасникам дататону не втомлюємося. Щиро.

Вже під час здавалося б монотонної роботи із внесення тисяч цифр досвідчені спостерігачі за виборами помічали цікаві тенденції. Пол них ми обов’язково незабаром розповімо. 

Щоб не пропустити ці новини, а також приєднатися до команди на другому етапі оцифрування (адже пошук протоколів ще 5 районних ТВК не припиняється), підписуйтеся на наш телеграм канал: https://t.me/danivyboriv. Або можете оформити підписку: https://forms.gle/eKKjTcBu43bpMgLM9 і раз на два тижні ми будемо інформувати вас про новини проєкту.