22 квітня о 13:00 у прес-центрі «Накипіло» (Харків, вулиця Свободи 7/9) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА «День повторного голосування в Харківській області та результати паралельного підрахунку голосів ОПОРИ».

 Під час прес-конференції координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Харківській області Микола Зінченко розповість про те, як голосувала Харківщина під час другого туру, які були основні порушення закону і представить результати проведеного паралельного підрахунку голосів (PVT), що проводили представники ОПОРИ.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області
тел.: 099 788 36 60
(#вибори; #opora; #опора)