У понеділок, 22 липня, о 14:00 в Ужгородському пресклубі (пл. Жупанатська, 15|4, 2 поверх) відбудеться пресконференція представників ОПОРИ щодо підсумків дня голосування на Закарпатті.

Спікери розкажуть журналістам про результати спостереження у день голосування, презентують результати попереднього підрахунку голосів у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Також розкажуть про те, як минула доба виборів в області та про порушення, помічені на дільницях, які були зафіксовані спостерігачами ОПОРИ.

Спікери:

  • Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області;
  • Лариса Романюк, довготермінова спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області.   

До участі запрошуються журналісти, представники політичних партій та кандидатів, громадські активісти та інші зацікавлені особи.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596           

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.