Голосуйте не голосуйте, а депутатом може стати зовсім не той, кого відзначаєте в бюлетені. Як таке трапляється, хто «краде» результати голосування та чому так відбувається, поговоримо на онлайн-дататоні 10 березня, який організовує Громадянська мережа ОПОРА.

ОПОРА провела власне розслідування щодо розподілу депутатських мандатів у Заліщицькій міській раді (Тернопільська область) на виборах – 2020 та виявила, що одна з партій депутата могла втратити, інша ж навпаки — здобути ще одного представника у сесійній залі.

Цей кейс детально розберемо на дататоні. Покажемо, як аналізували дані й порівняємо протоколи з сайту ЦВК та міського архіву. А також розповімо історію про те, як працювала міська комісія після голосування 25 жовтня і як відбувалося встановлення результатів.  

Окрім того, під час дататону:

  • поділимося власними знахідками випадків помилкового розподілу депутатських мандатів після чергових місцевих виборів у 2015 році;
  • обговоримо, які наслідки можуть настати при виявленні помилок у розподілі мандатів та що про це говорить українське законодавство;
  • обміркуємо, чи достатньо відкриті в Україні виборчі дані для того, щоб журналісти та громадськість могли самостійно перевірити правильність встановлення результатів.

Спікерами будуть: аналітики даних Громадянської мережі ОПОРА Юрій Лісовський та Роберт Лорян; координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка; представники юридичного відділу ОПОРИ.

До участі в заході запрошуємо представників Центральної виборчої комісії, членів Заліщицької міської ТВК, міських депутатів, представників партій, громадських організацій, ЗМІ.

Чекаємо на дискусію!

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація у Google-формі.

Де?

  • Зустрічаємося на платформі Zoom.

Коли?

  •  10 березня (середа), з 15:00 до 16:30.

Питання?

  • Ольга Галушка (093 238 08 12, ternopil@opora.org.ua); 
  • Юрій Лісовський (063 617 96 95, y.lisovskyj@opora.org.ua).


Захід організовується за підтримки USAID та Європейської комісії.