Opora

У Миколаївській області парламентські партії збільшили витрати на фінансування статутної діяльності в третьому кварталі 2018 року. За три місяці до офіційного старту виборчого процесу партії почали більше витрачати на політичну рекламу та соціальну допомогу. Таке дослідження фінансових партійних звітів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провела Громадянська мережа  ОПОРА.

Найбільш послідовним виявився обласний осередок політичної партії ВО «Батьківщина», який у партійних звітах показує нульові витрати, хоча спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують відносно активну діяльність партії в області, включаючи організацію мітингів, розповсюдження зовнішньої реклами, встановлення агітаційних наметів та функціонування партійної структури.

«Народний фронт» витрачає на свою статутну діяльність в середньому 450 тисяч гривень за квартал, і напрямки витрат партії протягом 2018 року теж послідовні. Переважна більшість стосується витрат на заробітні плати та оренду приміщень.

Партія «БПП «Солідарність», починаючи з першого кварталу, збільшувала свої видатки в середньому на 100 тисяч гривень. Аналіз показує, що, крім витрат на зарплати і оренду приміщень, партія направила приблизно 43 тисяч гривень у третьому кварталі на соціальну допомогу, хоча до цього подібні витрати не перевищували 3 тисяч гривень.

Звіт «Опозиційного блоку» протягом перших двох кварталів показував нульові витрати на статутну діяльність, а вже у третьому кварталі партія витратила 412 тисяч гривень на заробітну плату та оренду.

Об’єднання «Самопоміч» у третьому збільшило витрати на 69 тисяч гривень (в порівнянні з першим кварталом). Окрім цього, аналіз показує, що на 90% збільшились витрати на заробітні плати та на 65% − витрати на політичну рекламу, і в третьому кварталі вони становлять 53 тисяч гривень.

Найбільший стрибок спостерігається у Радикальній партії, яка збільшила свої витрати на статутну діяльність у третьому кварталі до 220 тисяч гривень. Слід зазначити, що дані видатки стосувались виключно заробітної плати та політичної реклами. Наприклад, на рекламу партія витратила 155 тисяч гривень.

06 12 Statytna dijalnist

«І хоча поняття «статутна діяльність партій» законодавчо не врегульоване, вкрай важливо, щоб бюджетні кошти витрачались на розвиток сталої партійної системи, а не на підтримку дочасної виборчої кампанії. Політичні партії повинні пам’ятати, що однією з підстав для припинення державного фінансування є встановлення факту витрат коштів на участь у виборах або на цілі, не пов’язані зі здійсненням статутної діяльності», − наголошує Дмитро Баштовий, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Миколаївській області.   

За коментарями звертайтеся:

Дмитро Баштовий,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Миколаївській області

тел.: +3806341713390

e-mail: slikdima@gmail.com

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

Статті/блоги

  • 07 грудня 2018Григорій СорочанКривий Ріг: Архів втратив абсолютно всі виборчі документи за 2014-2016 рокиУ Кривому Розі втрачено абсолютно всі виборчі документи з виборів 2014-2016 років. Виявляється, буває й так. Саме таку відповідь ми отримали з архівного сектору Криворізької РДА, де ті документи мали б зберігатися. При чому втрата документів відбувалася різними способами. Але давайте по черзі.  
  • 07 грудня 2018Галина СегедаЧи готові ОТГ Вінниччини до виборів в умовах воєнного стану?5 грудня на сайті Верховної Ради України з’явився текст президентського проекту Закону України щодо проведення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 23 грудня в областях з воєнним станом. Нагадаємо, що 29 листопада ЦВК своїм рішенням скасувала заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах 10 областей, на які поширюється Указ  Президента про...  
  • 07 грудня 2018Ігор ЛитвиненкоЩо обіцяють потенційні кандидати на Полтавщині та як підтримують свої слова голосуванням в РадіПротягом осені Полтавщину відвідали 10 потенційних кандидатів в Президенти. З них п’ять є чинними народними депутатами. ОПОРА вирішила проаналізувати обіцянки нардепів-потенційних кандидатів, які вони давали мешканцям області, з їхніми голосуваннями в стінах Верховної Ради.  
  • 06 грудня 2018Лілія КовшунПартисипативний досвід українських громадТехнології – річ важко підйомна і затратна для експорту. Це стосується як технічного прогресу, так і соціальних змін. Можна скільки завгодно говорити про успіхи глобалізації, доступність будь-яких знань завдяки інтернету, але, будьмо чесними: кожна особа читає лише те, що цікавить виключно її, формуючи довкола себе – навіть в просторі неозорого інтернету – таку собі екосистему, -...  
  • 06 грудня 2018Олексій РєпікВ Огайо визначити переможця виборів можна підкинувши монеткуМісяць тому, 6 листопада, у Сполучених штатах Америки був цикл проміжних виборів. Представники Громадянської мережі ОПОРА завдяки програмі «Open World» мали змогу спостерігати за ними. Про те, що вразило, здивувало і захопило у блозі розповів представник ОПОРИ з Київщини.  
  • 04 грудня 2018Євгенія ГеноваП’ять з половиною років за підкуп виборців: партія завжди «кине» тебе, порушникуНа Одещині суд виніс вирок стосовно жінки, яка займалася підкупом виборців. Кілійський районний суд визнав мешканку міста Кілії винною у неодноразовому підкупі виборців та засудив її до 5 років і 6 місяців ув’язнення, а також позбавив права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.  
  • 23 листопада 2018Галина Сегеда«Фейсбучна брехня» як зброяЗа оцінками станом на 30 червня 2017 року кількість користувачів соцмережі Facebook у світі досягла 2 млрд осіб, а в Україні сягнула 10 мільйонів. Ця соцмережа, як і інші, співмірні за розміром аудиторії, вже давно стала для користувачів своєрідним засобом масової інформації. Більше того, ЗМІ нерідко використовують Facebook як джерело новин, не надто...  
  • 22 листопада 2018Оксана БанковаЯк голосували у Огайо: електронні бюлетені та висока явка виборцівМешканці містечка Оксфорд уже звикли голосувати за допомогою електронних бюлетенів, проте для нас це стало справжньою дивовижею. Здивували також відсутність виборчих порушень та висока явка виборців у окрузі. До прикладу, за підсумками проміжних виборів у окрузі Гамільтон участь у голосуванні взяли майже 56% зареєстрованих виборців, а назагал у...  
  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018