Opora

У Миколаївській області парламентські партії збільшили витрати на фінансування статутної діяльності в третьому кварталі 2018 року. За три місяці до офіційного старту виборчого процесу партії почали більше витрачати на політичну рекламу та соціальну допомогу. Таке дослідження фінансових партійних звітів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провела Громадянська мережа  ОПОРА.

Найбільш послідовним виявився обласний осередок політичної партії ВО «Батьківщина», який у партійних звітах показує нульові витрати, хоча спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують відносно активну діяльність партії в області, включаючи організацію мітингів, розповсюдження зовнішньої реклами, встановлення агітаційних наметів та функціонування партійної структури.

«Народний фронт» витрачає на свою статутну діяльність в середньому 450 тисяч гривень за квартал, і напрямки витрат партії протягом 2018 року теж послідовні. Переважна більшість стосується витрат на заробітні плати та оренду приміщень.

Партія «БПП «Солідарність», починаючи з першого кварталу, збільшувала свої видатки в середньому на 100 тисяч гривень. Аналіз показує, що, крім витрат на зарплати і оренду приміщень, партія направила приблизно 43 тисяч гривень у третьому кварталі на соціальну допомогу, хоча до цього подібні витрати не перевищували 3 тисяч гривень.

Звіт «Опозиційного блоку» протягом перших двох кварталів показував нульові витрати на статутну діяльність, а вже у третьому кварталі партія витратила 412 тисяч гривень на заробітну плату та оренду.

Об’єднання «Самопоміч» у третьому збільшило витрати на 69 тисяч гривень (в порівнянні з першим кварталом). Окрім цього, аналіз показує, що на 90% збільшились витрати на заробітні плати та на 65% − витрати на політичну рекламу, і в третьому кварталі вони становлять 53 тисяч гривень.

Найбільший стрибок спостерігається у Радикальній партії, яка збільшила свої витрати на статутну діяльність у третьому кварталі до 220 тисяч гривень. Слід зазначити, що дані видатки стосувались виключно заробітної плати та політичної реклами. Наприклад, на рекламу партія витратила 155 тисяч гривень.

06 12 Statytna dijalnist

«І хоча поняття «статутна діяльність партій» законодавчо не врегульоване, вкрай важливо, щоб бюджетні кошти витрачались на розвиток сталої партійної системи, а не на підтримку дочасної виборчої кампанії. Політичні партії повинні пам’ятати, що однією з підстав для припинення державного фінансування є встановлення факту витрат коштів на участь у виборах або на цілі, не пов’язані зі здійсненням статутної діяльності», − наголошує Дмитро Баштовий, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Миколаївській області.   

За коментарями звертайтеся:

Дмитро Баштовий,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Миколаївській області

тел.: +3806341713390

e-mail: slikdima@gmail.com

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019