Opora

З 14 січня у містах обласного значення Луганської області  - Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному почалось розповсюдження в людних місцях газети, яка містить матеріали з ознаками «чорного піару», спрямованого проти політиків всеукраїнського та обласного рівнів. Мова йде про 4 (175) випуск «Чесної газети» від 31 грудня 2018 року, надрукований у Краматорську Донецької області накладом в 25 тисяч примірників. 

 

У понеділок, 14 січня, представники ОПОРИ зафіксували розповсюдження у Рубіжному агітаційних матеріалів на користь чинного Президента України Петра Порошенка.

 

9 січня члени Лисичанської міської організації «БПП Солідарність» подарували військовим портативну радіостанцію. Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини.

 

У приміщенні комунального підприємства «Житлосервіс «Світанок», засновником якого є Сєверодонецька міська рада, виявлені рекламні матеріали політичної спрямованості. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ з Луганщини. 

 

Незадовго до офіційного оголошення старту виборчих перегонів партійці ВО «Батьківщина» у Луганській області провели низку публічних заходів, які супроводжувалися безкоштовним наданням матеріальної допомоги. Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини.

 

Напередодні новорічних свят у Сєвєродонецьку з’явилися оголошення про пошук співробітників для аналітичного центру. До обов’язків входитиме роздача флаєрів, газет, плакатів та опитування мешканців.

 

У Кремінній та Станиці Луганській Луганської області школярі отримали пакунки з цукерками від народного депутата України Сергія Шахова. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ з Луганщини.

 

Передвиборча кампанія чергових виборів Президента України офіційно розпочнеться 31 грудня, проте потенційні кандидати в Президенти та представники політичних партій  вже протягом кількох місяців ведуть активну дочасну агітаційну діяльність за допомогою білбордів, реклами у печатних та інтернет-виданнях, у соціальних мережах, залучення благодійних фондів  до прихованої агітації.  Про це представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли під час прес-конференції щодо дочасної активності партій та потенційних кандидатів напередодні офіційного старту виборчої кампанії.

 

25 грудня зранку на Луганщині у райцентрі Новоайдарського району -  селищі міського типу Новоайдар місцеві мешканці отримали благодійну допомогу від імені народного депутата Сергія Шахова у вигляді мішків з цукром.

 

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують у Луганській області технології з ознаками дочасної агітації та ймовірного опосередкованого підкупу виборців. Найбільшу активність представників потенційних кандидатів в Президенти України та народних обранців зафіксовано у Біловодському районі Луганської області.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019