Opora

17 січня  ОПОРА  виявила зовнішню рекламу зареєстрованого кандидата у Президенти України без вихідних даних. Спостерігач викликав поліцію та склав заяву щодо порушення.  

 

У Дружківці, Краматорську, Слов’янську, Олександрівському та Волновахському районах Донецької області спостерігачі ОПОРИ фіксують випадки залучення людей до проведення опитування щодо ставлення до ситуації в Україні з метою подальшої агітації за потенційного кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. Найчастіше пропозиції такої роботи надходять співробітникам бюджетної сфери.  

 

15 січня спостерігачі ОПОРИ виявили у Краматорську пошкоджений білборд потенційного кандидата у Президенти та чинного Президента України Петра Порошенка.

 

Донецька обласна державна адміністрація звернулась до Центральної виборчої комісії із проханням відтермінувати до 15 січня виконання вимог постанови щодо можливості організації підготовки та проведення виборів Президента України 31 березня 2019 року.

 

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували підвищення активності з боку представників політичних сил у Донецькій області напередодні новорічних свят. Вони відвідують школи, дитячі садочки, лікарні, запрошують дітей до себе у приймальні партій, вітають військових, організовують святкові заходи та дарують солодощі з символікою політичних сил, до яких  належать.

 

Під час чергових виборів Президента України, які заплановані на  31 березня 2019 року, мешканці та мешканки Донецької області голосуватимуть у 12 територіальних виборчих округах. У порівнянні з минулими виборами Президента, кількість відповідних округів зменшилась: у 2014 році їх було 21.

 

Ймовірні кандидати на посаду Президента України Петро Порошенко та Олександр Вілкул побували в Донецькій області протягом грудня. Про це інформують спостерігачі ОПОРИ.

 

Чергові вибори Президента України заплановані на 31 березня 2019 року, а старт офіційної передвиборчої кампанії почнеться 31-го грудня 2018 року. Та можна констатувати той факт, що неформальну «виборчу кампанію» розпочала велика частина потенційних кандидатів на посаду Президента України.

 

У Маріуполі Донецької області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували поквартирний обхід будинків поблизу площі Перемоги та кінотеатру «Союз» (Лівий берег), під час якого формувався поіменний список мешканців.

 

З листопада по грудень, за інформацією спостерігачів ОПОРИ, представники Маріупольської та Мангушської міських організацій політичної партії «За життя» активно відвідують заклади освіти, організації ветеранів та об'єднання людей з інвалідністю.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019