Opora

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.

До 40 округу входять три сільських райони, а саме: Томаківський, Солонянський та Криничанський, місто Марганець та частина Заводського району міста Кам’янське. Географічно округ витягнутий з півдня на північ, від смт Аули на півночі до с. Вищетарасівка на півдні на 160 км та із заходу на схід на 120 км від с. Андріївка Криничанського району до с. Військове Солонянського району. Наразі центр округу знаходиться в смт Кринички, проте розрахунки свідчать, що доцільно перенести центр округу в смт Солоне.

news 8.01.19 mapa

Відповідно до календарного плану виборчої кампанії, представникам дільничних комісій необхідно мінімум 4 рази відвідати окружну виборчу комісію:

 1. Отримання печатки та бланків документації;
 2. Отримання виборчих бюлетенів;
 3. Здача протоколів та виборчої документації;
 4. Здача печатки.

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Сергій Кіприч провів відповідні розрахунки. У таблиці наведена відстань за одну поїздку (туди й назад) від кожної дільниці до існуючого центру округу смт Кринички та пропонованого перенесення центру в смт Солоному. Дані про відстань отримані за допомогою сайту Google Maps. Маршрути прокладались однаково для всіх населених пунктів від пошти до пошти, для нівелювання похибки при виборі маршруту всередині населених пунктів. У містах Марганець та Кам’янське відправною точкою всіх маршрутів також є центральне поштове відділення. Маршрут обирався за найменшим часом у дорозі, що дає економію палива навіть при довшому маршруті. В окрузі розташовано 129 ДВК.

news 8.01.19 tabl

При зміні центру виборчого округу №40 в смт Солоне, зменшиться відстань для 82 дільничних виборчих комісій та збільшиться для 47 дільничних виборчих комісій. При математичному розрахунку маємо середню відстань для врахування однієї поїздки в обидві сторони членам ДВК з центром  в смт Кринички 148 км, та зміні центру округу із розташуванням в смт Солоне 120 км.  

Отже, враховуючи мінімальну кількість поїздок дільничних виборчих комісій до окружної комісії маємо на 14256 км менший шлях, що в свою чергу призведе до економії палива на суму 38 тис. 491 грн (при ціні на бензин А-92=27грн/л).

У висновку маємо зменшення загального пробігу одного виїзду всіх дільничних виборчих комісій до ОВК туди й назад на 3564 км, 53 годин часу тільки в дорозі.

Сергій Кіприч зазначає, що на практиці представники ДВК відвідують ОВК частіше.

«В Дніпропетровській області є два виборчі округи, №34 та №40, які потребують зміни центру виборчих округів для зменшення середньої рівновіддаленості для поїздок дільничним виборчим комісіям до окружних при організації та проведенні виборчого процесу. Відповідне рішення може прийняти Центральна виборча комісія за пропозицією голови обласної державної адміністрації» - зазначив Вадим Головченко, координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про Центральну виборчу комісію» частини 7-1, ст. 17 саме ЦВК встановлює систему територіальної організації загальнодержавних виборів шляхом утворення територіальних виборчих округів та виборчих дільниць з особливостями, визначеними відповідним законом про вибори.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області

тел.: 067 850 65 92

e-mail: oporavadim@gmail.com

Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області

тел.: 050 100 88 91

e-mail: lysenko.fri@gmail.com

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

 • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
 • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
 • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
 • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
 • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
 • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
 • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
 • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
 • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
 • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019