У місті Хуст на виборчій дільниці №210787 (округ 72) зранку членам комісії видали тільки частину бюлетенів, а решту залишили на окремому столі, котрий розміщений біля голови ДВК.

«На дільницю надійшло 1736 бюлетенів, а виборців зареєстровано 1717. Із 13 членів ДВК з виборцями безпосередньо працюють 8, тому для них складно мати одразу велику кількість бюлетнів на столах. Зранку комісія вирішила видавати виборчі бюлетені за необхідностю. Наша комісія не вважає, що цим ми порушуємо закон», - прокоментувала спостерігачу ОПОРИ цю ситуацію заступник голови ДВК Ганна Ілько. 

Отже, члени ДВК на ранковому засіданні підписалися у відомості за кількість отриманих бюлетенів, яку по факту їм ще не видали.

Відповідно до частини 11 статті 75 Закону України «Про вибори Президента України»: «Голова дільничної виборчої комісії передає необхідну кількість виборчих бюлетенів для голосування членам дільничної виборчої комісії, які будуть видавати виборчі бюлетені виборцям у приміщенні для голосування та організовуватимуть голосування за місцем перебування виборців. Кількість отриманих членами виборчої комісії виборчих бюлетенів для організації голосування виборців за місцем перебування повинна дорівнювати кількості виборців, включених до витягу із списку виборців. Передання виборчих бюлетенів фіксується відомістю за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Зазначені члени комісії засвідчують отримання виборчих бюлетенів, проставляючи підпис у відомості, та забезпечують їх збереження і дотримання встановленого цим Законом порядку їх видачі виборцям. Жодного виборчого бюлетеня у сейфі (шафі) не може залишатися».

2014 05 25 stil z nevudanumu bjyletenjamu

 

Коментарі:
Володимир Феськов, координатор громадського спостереження за виборами Президента України у Закарпатській області
+380 66 317 36 13 

 

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.