Свалявський, Воловецький та Перечинський суди визнали дії видань «Вісті Свалявщини», «Голос Верховини» та «Народне слово» протиправними відносно кандидата в народні депутати України. Причиною цьому стала відмова їхніх редакцій укласти договір для надання друкованої площі для проведення передвиборчої агітації кандидата за одномандатним виборчим округом №70 Олександру Кеменяшу

Свою відмову видання мотивували тим, що ними вже укладені договори на рекламу з іншою політичною партією та іншим кандидатом-мажоритарником. Таким чином, газети використали 20% газетної площі, а Закон України «Про рекламу» не дозволяє віддавати більше місця для агітації.

У відповіді від воловецької районної газети «Голос Верховини» чітко зазначено, що ними вже укладено договір на рекламу з політичною силою Партія регіонів та кандидатом від цієї ж партії за округом №70 - Михайлом Ланьом.

В своїх постановах суд задовольнив позов кандидата та зобов’язав редакції газет негайно надати друковану площу на договірній основі Олександру Кеменяшу. Натомість видання подали апеляцію до Львівського апеляційного адміністративного суду, тому наразі постанови першої інстанції законної сили не набули.

«Апеляційні суди в короткі строки розглядатимуть звернення, тому найближчим часом ми сподіваємось отримати підтвердження неправомірності дій видань і у Львові. До того ж, у своїх відмовах газети посилаються на закон «Про рекламу», ігноруючи Закон України «Про вибори народних депутатів України». Його 68 та 71 статті гарантують рівні права на опублікування в рівних умовах усім кандидатам і партіям. До того ж, стаття 2 закону «Про рекламу» говорить про те, що документ не поширюється на правовідносини, які стосуються інтересів партій. В будь-якому випадку, в нас є хороша судова практика перемог, тож ми сподіваємось на успіх в цих справах.

Наразі, ще невирішене питання щодо співпраці Олександра Кеменяша з міжгірською («Новини Верховини») та великоберезнянською («Карпатська зірка») районними газетами. Сподіваємось, що їхні редакції будуть більш чесні перед законом і людьми, за кошти яких вони існують, інакше,

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.