Заляпаний фарбою білборд партії Сергія Тігіпка Сильна Україна із зображенням її лідера спостерігач ОПОРИ зафіксував в Чернівцях (по вулиці Головній на зупинці громадського транспорту навпроти Центрального парку культури і відпочинку).

sylna

Згідно з чинним законодавством, псування білбордів можна кваліфікувати як порушення виборчого права (перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу), що тягне за собою кримінальну відповідальність. У статті 157 пункті 2 Кримінального кодексу України зазначено: «ті самі діяння, поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, або іншим способом, – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років».

Нагадаємо, що 15 вересня відбувся другий етап з’їзду Партії Сергія Тігіпка Сильна Україна, на якому було сформовано виборчий список партії. З цього моменту згідно статті 12 закону "Про вибори народних депутатів України" партія стала суб’єктом виборчого процесу. Слід також зазначити, що зовнішня реклама "Сильної України" у Чернівцях з’явилася до з’їзду і продовжує залишатися на рекламних площах вже після набуття статусу суб’єкта цією політичною партією.

Подібний інцидент спостерігачі ОПОРИ зафіксували нещодавно в Черкасах.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:
Надія (Вірна) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.