Згідно з даними Центральної виборчої комісії станом на 23 квітня зареєструвалися кандидатами у народні депутати по виборчому округу №83 (Івано-Франківськ) 5 осіб: Віктор Анушкевичус, Микола Петруняк, Дмитро Романюк, Володимир Тітов та Ігор Шумега. Цікаво, що зареєстровані кандидати досі не розпочали проводити передвиборну агітацію, на відміну від своїх ймовірних суперників, що заявили про намір балотуватися, проте в ЦВК ще не зареєструвались як кандидати.

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють про масове поширення в Івано-Франківську першого номера газети "Столиця Карпат", на шпальтах якої розміщені матеріали про діяльність потенційного кандидата у нардепи Олександра Шевченка. Цю ж саму газету директор туристичного комплексу "Буковель" Олександр Шевченко використовував для своєї агітації на попередніх виборах до парламенту. Одразу після оголошення дати проміжних виборів до парламенту у місцевих ЗМІ зросла медійна активність Олександра Шевченка. Зокрема, діяльність потенційного кандидата почали активно висвітлювати майже у кожному номері газети "Репортер", "Галицький кореспондент" та  "Галичина". 

Із ефірів на телебаченні та роздачі газети "Студентська Свобода" активізував свою інформаційну діяльність ще один потенційний кандидат, голова Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода" Василь Попович. За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, газету масово роздають перед університетами в Івано-Франківську. Більшість матеріалів розповідають про діяльність Василя Поповича. Потенційний кандидат також розмістив на білбордах Великоднє привітання та привітав франківчан із цим святом на шпальтах газет "Галичина" та "Західний кур’єр". У газеті "Зіхдний кур’єр" також вийшле розлоге інтерв’ю з Поповичем про особливості його виборчої кампанії та плани роботи у ВР.

Потенційний кандидат-самовисуванець Микола Гавриляк, який зібрав гроші на заставу у ЦВК з допомогою користувачів Інтернету вирішив привітати франківчан із Великоднем з допомогою листівок, які масово розклеїли на інформаційних дошках під’їздів та навіть у тролейбусах.

«Зростання інформаційної активності ймовірних кандидатів можна назвати фальстартом виборчої кампанії, - наголошує координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області. -  Якщо різко зростає інформаційна активність осіб, що заявили про намір балотуватися, то це є підставою, щоб її пов’язувати з виборчою кампанією. Про порушення правил агітації тут говорити не можна, оскільки вони ще не кандидати і у інформаційних матеріалах немає заклику голосувати за них. Розгортання виборчої кампанії до моменту реєстрації кандидатом у ЦВК швидше можна назвати поганим тоном політичної конкуренції, ніж порушенням закону».

Gavryliak lystivka

Popovych gazeta

Popovych

Wev4enko Stolycia Karpat

Wev4enko Stolycia Karpat2

 

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.