Як зазначив куратор заходу Сергій Дзядик, результатом даного семінару має бути новостворений осередок Коаліції у Франковому університеті, для подальшої боротьби з тютюнопалінням серед молоді. Такі осередки плануються у п`яти «вишах» Львова. За допомогою фото-слайдів присутніх ознайомили з найновішим доробком Коаліції - різноманітними наліпками, які попереджають про можливі наслідки куріння. «До напрацювань Коаліції громадських організацій також слід віднести транслювання соціальної реклами на регіональних каналах, збір підписів серед провідних лікарів Львівщини за підвищення акцизів на цигарки під зверненням до депутатів Верховної Ради і, як результат, успішне голосування у ВРУ за відповідні законопроекти №4202 та №2110», - резюмував координатор Коаліції пан Дзядик..

Тему реклами, проте не соціальної, а тютюнових виробів продовжила представниця Громадянської мережі ОПОРА Ірина Швець. Вона розповіла про наявність тютюнової реклами у семи полях: телебачення, друковані ЗМІ, реклама в громадських місцях, візуальна реклама, соціальні кампанії та спонсорство, BTL-реклама та Інтернет. «Такий широкий спектр моніторингових полів зумовлений, передусім, забороною розміщення реклами тютюнових виробів та їх торгових марок на носіях зовнішньої реклами та транспорті з 1 січня 2009 року», - пояснила Ірина Швець і додала, що обмеження змусило тютюнові компанії шукати нові форми популяризації власної продукції серед споживачів.

Своє спілкування зі студентами у формі двостороннього діалогу розпочала Ірина Стасюк - представник Фонду «Краще життя». Розпитуючи молодь про причини, через які вони починають палити, про фізичний стан їхнього організму внаслідок спаленої цигарки, про намагання кинути цю шкідливу звичку, вона спробувала обґрунтувати психо-фізичні процеси в організмі людини, зумовлені першими спробами, а згодом і регулярним тютюнопалінням. «80 % курців мають шанс стати наркоманами, адже куріння - це звичка, що переростає в залежність», - зазначила Ірина Стасюк. Розповідаючи про наслідки паління, - про атеросклероз, емфізему легень, рак язика та трахеї, рак легень тощо, вона ознайомила студентів з соціальною відео- та фоторекламою інших країн.

«Моя мета - не нав`язати вам свою думку, а пояснити в деталях, що таке тютюн, щоб ви самі могли зробити правильний вибір», - пояснила свою присутність на заході представниця «Кращого життя».

Різносторонність діалогу підтримував смс-чат, який діяв впродовж усього семінару. Зокрема, молодь цікавили способи кинути палити, ймовірність захворювання на рак в окремого курця, скільки цигарок безпечно палити без шкоди здоров`ю, як пасивному курцеві захистити себе тютюнового диму та ін.

Після семінару всі бажаючі могли дізнатись про професійні програми, які допоможуть позбутися залежності від тютюнокуріння.

Як результат семінару у Львові було створено перший студентський осередок Коаліції «За вільний від тютюнового диму Львів», який проводитиме серед студентів-курців роз`яснювальну роботу та розповсюджуватиме поліграфічну продукцію.