Друковані агітаційні матеріали спостерігачі ОПОРИ зафіксували 13 жовтня у приміщенні Центру національного виховання учнівської молоді, що підпорядковується управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради.

Зокрема на інформаційних стендах у коридорі закладу було розміщено агітки із закликами голосувати за кандидатів у депутати від партії «За конкретні справи» Валентину Рогатюк (до міської ради) та Інну Шоробуру (до обласної ради).

U Khmelʹnytsʹkomu sposterihachi OPORY fiksuyutʹ ahitatsiyni materialy v prymishchenni komunalʹnoho zakladu 14.10.2015 1 1

U Khmelʹnytsʹkomu sposterihachi OPORY fiksuyutʹ ahitatsiyni materialy v prymishchenni komunalʹnoho zakladu 14.10.2015 2

Зазначимо, що Валентина Рогатюк працює директором Центру національного виховання учнівської молоді, а Інна Шоробура – ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Щоб з’ясувати, чому на стендах у закладі комунальної власності вивісили агітаційні матеріали, спостерігачі ОПОРИ вирушили до директора. Валентина Рогатюк, перебуваючи у своєму кабінеті, за робочим столом, відповіла: «Мене тут немає, я у відпустці. Питайте в заступників».

У кабінеті заступника, завідуючого сектором Петра Назаренка, спостерігачі побачили плакат Валентини Рогатюк, поліетиленові пакети, блокноти та інші агітаційні матеріали із логотипом партії «За конкретні справи».

U Khmelʹnytsʹkomu sposterihachi OPORY fiksuyutʹ ahitatsiyni materialy v prymishchenni komunalʹnoho zakladu 14.10.2015 3

На запитання, чому у закладі наявна агітація, пан Петро відповів: «Якщо можна на білбордах і стовпах, то тут теж можна». Що ж до агітаційного плакату свого безпосереднього керівника, чоловік зазначив: «Може, мені просто подобається ця жінка».

Громадянська мережа ОПОРА наголошує: згідно з п. 5 ч. 9 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу на будинках і в приміщеннях установ і організацій державної та комунальної форми власності. Розміщення агітаційних матеріалів у заборонених законом місцях громадянином тягне за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 212-214 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Крім того, хочемо зауважити, що кандидатам, які займають посади  на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації (ч. 2 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори»).

 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.