У виборчому окрузі №66 з центром у м. Малин  зранку спостерігача ОПОРИ не впускали до приміщення окружної виборчої комісії (ОВК).

Голова комісії, Струкова Людмила Володимирівна, зазначила: «Спостерігачі будуть заважати комісії працювати. Вони мають бути тільки на засіданні, а зараз не мають права».

Спостерігач ОПОРИ склав акт та викликав групу оперативного штабу УМВС по виборах. Після цього голова комісії дозволила бути на ОВК лише спостерігачу від ОПОРИ, хоча біля ОВК знаходилось близько 10 спостерігачів від різних партій та громадських організацій.

Відповідно до  Закону України «Про вибори народних депутатів України» спостерігач має право бути присутнім на засіданнях ЦВК (п.2 частини другої статті 34 Закону), дільничних виборчих комісій в межах одномандатного виборчого округу та засіданнях окружної виборчої комісії без дозволу чи запрошення відповідних комісій (на засіданні ЦВК одночасно можуть бути присутні не більше 2 спостерігачів від громадської організації, на засіданні ОВК чи ДВК – не більше 1 спостерігача від однієї організації), зокрема під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановленні підсумків голосування та результатів виборів (стаття 34, частина дев’ята статті 78).


 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
Website:http://oporaua.org/