6 травня завершився процес формування дільничних виборчих комісій. Усього у Вінницькій області були зареєстровані подання від 14 кандидатів на пост Президента України.

Правом внести кандидатури до складу ДВК у Вінницькій області не скористались сім кандидатів: Юрій Бойко (безпартійний, самовисування), Андрій Гриненко (безпартійний, самовисування), Михайло Добкін (Партія регіонів, самовисування), Валерій Коновалюк (безпартійний, самовисування), Вадим Рабінович (безпартійний, самовисування), Володимир Саранов (безпартійний, самовисування), Василь Цушко (безпартійний, самовисування).

Варто зазначити, що кандидатури до складу ДВК від кандидата Дмитра Яроша внесено лише на ОВК №11, а від кандидата Рената Кузьміна – лише на ОВК №14.

Було відхилено подання на двох осіб. Так, на ОВК №16 відхилено кандидатури до складу ДВК від кандидата на пост Президента України Сергія Тігіпка - з тієї причини, що подані кандидатури є державними службовцями.

Як повідомив довготермінови спострерігач Громадянської Мережі ОПОРА, на ОВК №11 подання кандидатур до складу ДВК встигла подати екс-кандидат на пост Президента Наталія Королевська, але після того, як було знято її кандидатуру з виборів, вона також відкликала свої кандидатури до ДВК.

Протягом двох днів після утворення, дільничні комісії повинні провести перше засідання і набути своїх повноважень. 

Нагадаємо, що у Вінницькій області ОВК №17 не змогла вчасно затвердити членів ДВК. Засідання, заплановане на 6 травня, було перенесено на 7 травня. За словами голови ОВК №17 Наталії Гріщенко, вчасно не змогли затвердити членів дільничних комісій через перебої з інтернетом, система «Вибори Президента України» практично не працювала.

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів