На 24-му одномандатному виборчому окрузі з центром у Самарському районі (м. Дніпропетровськ) продовжується запекла політична боротьба між кандидатами в народні депутати України Анатолієм Крупським та Яковом Безбахом.

Слід одразу відзначити цікаву деталь. Анатолій Крупський – перший заступник міського голови м. Дніпропетровська. На виборах до Верховної Ради України він балотується від Партії регіонів. Яків Безбах – депутат міської ради м. Дніпропетровська, входить до фракції Партії регіонів. Бере участь у виборах як самовисуванець.

Дніпропетровськ

Дніпропетровськ

Тож одразу помітно, що між цими двома кандидатами існує конфлікт інтересів. Це доволі дивна ситуація, оскільки, як відомо, партії намагаються висувати по одному кандидату на окрузі і не чинити одне одному перепон. Тут ситуація протилежна.

На сайті ЦВК  можемо побачити, що по 24-му ОВО зареєстровано одразу два Безбахи – Яків Якович та Іван Григорович. Один з них - пенсіонер, за минулий рік його статок склав – 12 700 грн. Ця стаття не про нього.

Із сайту ЦВК

У вересні місяці зафіксовані факти протидії веденню політичної агітації кандидату в народні депутати Якову Безбаху. 11 вересня, на вулиці Миру, рекламну площу (білборд), що її було зарезервовано до 26 жовтня у рекламній кампанії «СВ Аутдор»,  переклеїли на рекламу опонента – А. Крупського. Позов Я. Безбаха до суду залишився не задоволеним. Також представники штабу Я. Безбаха повідомляють, що 2 з 5 місцевих телеканалів відмовляються розміщувати в ефірі рекламу кандидата Безбаха.

Кандидати від провладної партії та їхні технічні сателіти відкрито проводять агітацію через комунальне підприємство Дніпропетровської облради газету «Зоря» . Зокрема, Григорій Тіпко, також кандидат в народні депутати по ОВО № 24, у № 39 (376) від 27 вересня 2012 року поряд з іншими провладними кандидатами розмістив відкритого листа до Якова Безбаха, де він заявляє, що «по власній ініціативі висунувся в кандидати по 24 округу».

Газета

Натомість, Яків Безбах через свій Інформаційний бюлетень «Проспект Правди» проводить контрпропаганду, де називає Григорія Тіпка «Іудушкою» та розкриває політичні задуми своїх опонентів.

Газета

Також у цьому «Бюлетені» Віктор Деліергіев розповідає про те, що йому надходили пропозиції стати технічним кандидатом від А. Крупського по ОВО № 24, але він відмовився.

 Газета.

29 вересня 2012 відбувся напад на два агітаційні намети кандидата в народні депутати А. Крупського. І хоч наразі не відомо, хто скоїв напад, слід зазначити, що ця пригода може бути на руку обом кандидатам.

 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.