Від імені заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Лілії Бернадської в мережі Інтернет поширено відеоматеріал про її ж втручання у роботу ОВК округу №190 у Шепетівці. Лілія Бернадська, яка, як кандидат у списку Партії регіонів, перебуває у відпустці на час виборчої кампанії, оскаржує оприлюднення відео через суд

"Ті, хто знімав відео, сфальсифікували повністю все, – сказала Лілія Бернадська. – Мало того, коли у Ютубі виклали відео, то написали, що це зробив користувач «Бернадська Лілія». Відео скомпрометувало мене як кандидата, як особистість. Людина, яка знімала цей матеріал, не має відношення до журналістики, принаймні він не довів мені своєї причетності до цієї професії.".

Інцидент стався у приміщенні окружної виборчої комісії після закінчення її засідання 20 вересня. За її словами, на якомусь етапі засідання комісії розпочалися незрозумілі дії: «Люди заходили, виходили, реєструвалися, перереєстровувалися, говорили, що вони довірені особи. Якісь папки заносили, виносили… Я зацікавлена в тому, щоб вибори проходили чесно і намагалася розібратися у цій ситуації», - пояснила кандидатка від Партії регіонів.

Як повідомив спостерігач від Громадянської Мережі ОПОРА, близько восьмої години вечора присутні помітили червону папку в руках заступника голови ОВК Володимира Склярова. Вбачаючи у діях членів комісії упередженість до формування дільничних комісій, представники партії «УДАР» звернули увагу на цю папку. «18 вересня заяви кандидатів у члени дільничних виборчих комісій від партії "УДАР" перевірялися представниками окружкому близько двох годин, у той час як одна з нікому невідомих партій подала 47 заяв, і ці заяви були схвалені протягом декількох хвилин», – повідомив речник «УДАРу Віталія Кличка».

Як виявилось, у підозрілій папці були заяви-подання кандидатур від партії «Нова політика». Зі слів секретаря ОВК Олени Деменцової, вона віддала її на доопрацювання довіреній особі ще 18 вересня. Звідки ж взялася папка? Володимир Скляров спочатку сказав, що не знає, а просто «витягнув з пакета». Та через деякий час він уже стверджував, що папка «лежала на столі». (http://dl.dropbox.com/u/6134389/MVI_0370.avi).

Виявити людину, яка принесла папку в приміщення окружної комісії не вдалося. У зв’язку з багатьма помилками та неточностями в заявах від претендентів у члени ДВК, подання від партії «Нова політика» рішенням ОВК було скасовано наступного дня.

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.