Голова окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №11 Павло Лесик (фракція «Блок Юлії Тимошенко» – «Батьківщина») заявляє, що його шляхом підкупу та ультиматумів змушували порушити законодавство і прийняти списки членів дільничних виборчих комісій від Партії регіонів після закінчення терміну їх подання, тобто після 24-ї години 18 вересня

За словами Павла Лесика, він о 24-й годині зафіксував у журналі реєстрації документів завершення прийому подань списків членів ДВК від політичних сил, дав розпорядження секретарю ОВК сховати журнали в сейф і пішов додому.

«Перед тим надійшла пропозиція від заступника [голови ОВК] Юрія Ямпільського про те, що за 20 тисяч я повинен прийняти подання від Партії регіонів після зазначеного строку, тобто після дванадцятої години ночі. Я відмовився в категоричній формі і, здавши журнали секретарю, пішов додому. По дорозі мене зупинив джип, з якого вийшов заступник голови облдержадміністрації Дерун і в ультимативній формі почав вимагати повернутись в приміщення для того, щоб зробити протиправні дії. За це він теж пропонував гроші, - заявляє голова ОВК Павло Лесик. - З одного боку Дерун, з другого боку Ямпільський. Я відмовився і пішов додому...»

Також в аудіо-записі заяви, який є в розпорядженні ОПОРИ, голова ОВК виборчого округу №11 Павло Лесик повідомляє, що вранці наступного дня (19 вересня) заступник голови і секретар ОВК «відмовляються дати журнали, починають скликати засідання комісії для того, щоб висловити мені недовіру, і заявляють про те, що я в пів дванадцятої залишив приміщення і не оформив заяви Партії регіонів. Я заявляю, що це підстава і брехня. Прошу захистити мене від подібних зазіхань Партії регіонів.».

Голова Вінницької обласної організації партії «Батьківщина» та голова обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції Людмила Щербаківська так прокоментувала цей інцидент: «Останнє подання було подано о 23:00,  Павло Лесик підвів риску і пішов  з дільниці. А потім, за його словами, привезли ще 20 подань і просили їх зареєструвати. Він у нас людина принципова. Він передзвонив мені о 24:04 і сказав, скільки подано заяв, що «я підводжу під цим риску і закриваю окружну комісію». Я вважаю, що він вчинив по закону. Є закон, постанова ЦВК, що до 24-ї години мають право подавати списки членів дільничних комісій. Тим більше, що було багато часу – 20 днів, це майже місяць...».

Також Людмила Щербаківська висловила стурбованість подібними подіями у виборчому окрузі №13, де, за її словами, окружна комісія «сама зібралася і прийняла рішення продовжити прийняття подань членів ДВК до другої години ночі (це незаконно, бо є постанова ЦВК, що можна це робити до 24:00). І прийняли ще 40 подань. Там голова ОВК Галина Тімофєєва (фракція «Блок Юлії Тимошенко» – «Батьківщина») сказала, що це незаконно, але комісія прийняла таке рішення. Зараз юристи готують документи до суду, пояснення в ЦВК. Більшість членів окружних комісій – представники влади…»

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.