У пяти округах на Волині деякі політичні партії, виборчі списки яких вже зареєстровані у ЦВК, здійснюють агітацію не за кошти з виборчого фонду, що є порушенням вимог виборчого законодавства.

ВО «Батьківщина» та партія «Народний фронт» найчастіше порушують вимоги щодо агітації. Ці партії є субєктами виборчого процесу, адже їхні виборчі списки кандидатів були зареєстровані ЦВК 22 та 23 вересня відповідно. З цього моменту уся агітаційна діяльність цих партій, в тому числі розміщення політичної реклами на білбордах, може здійнюватись лише за кошти виборчого фонду партії.

Натомість, в усіх округах області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують випадки, коли й досі на білбордах висять плакати із назвами та логотипами партій, що були виготовлені та розміщені до моменту їх реєстрації, а відповідно, не за кошти з виборчого фонду. Ці дії є порушенням ч. 2-3 ст. 45, ч.7 ст. 68 та ч.23 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Такі випадки зафіксовані 24-25 вересня, як у центрах виборчих округів, зокрема: Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинську, Маневичах, так і в інших населених пунктах регіону. Тобто політичні сили протягом вже трьох днів ніяк не відреагували на звіну свого статусу у цій виборчій кампанії.

Крім того, наявність вихідних даних щодо замовника і виробника реклами на таких білбордах, зокрема як у партії «Народний фронт» не змінює ситуації, адже вони всерівно виготовлені раніше ніж був відкритий виборчий фонд.

25 kovel

25 kovel 2

Нагадуємо, що й інші партії, які теж вдавалися до маніпуляцій через розміщення політичної реклами до їх офіційної реєстрації (в т.ч. ВО «Свобода», Ліберальна партія України, Інтернет партія України та інші), зобовязані також замінити цю рекламну продукцію, оскільки прийняті відповідні постанови ЦВК.

«На жаль, політичні сили та лідери їх виборчих списків, які недавно разом з громадянами відстоювали на Майданах країни принцип «закон один для всіх», сьогодні без вагань ігноруються вимоги українського законодавства, розуміючи, що серйозних юридичних наслідків за такі дії не буде.» – прокоментував ситуацію Михайло Шелеп, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.

 

Мая Голуб,
прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
 
За коментарями звертайтеся:
Михайло Шелеп
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86,
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережазалучить до моніторингової кампанії213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.