На дільниці № 730506 по вулиці Небесної Сотні в студентському містечку в Чернівцях було зафіксовано масове фотографування виборчих бюлетенів. Спостерігачеві ОПОРИ вдалось зафіксувати три випадки. В ході розмови з виборцями, які фотографували бюлетені, з’ясувалось, що за голосування за «потрібний» номер партії пропонувалось від 300 до 450 грн.

Спостерігач ОПОРИ викликав міліцію. Складено акт про порушення, а виборців доправлено до райвідділку. Виборцями виявились студенти Чернівецького національного університету з юридичного, історичного та біологічного факультетів.

Студенти, яких вдалось опитати, голосували за партію «Рідне місто» та кандидата Ростислава Білика. Однак, причетність до підкупу сам кандидат спростовує.

«Ці люди, яких зафіксували – це проплачені люди. Я до цього відношення не маю», - зауважив в коментарі ОПОРі Ростислав Білик.

Кандидат також вказав, що це провокація, влаштована його конкурентами.

Як розповіли виборці, які фотографували бюлетені (один з них виявився ще й кандидатом до місцевої ради в Чернівецькій області від іншої політичної партії), їхній друг запропонував їм проголосувати за партію «Рідне місто», отримавши винагороду в сумі до 450 грн. Вони мали скидати фото бюлетеня на фоні свого паспорта з проставленою позначкою і відправляти через систему повідомлень Вайбер цьому другу.

0 foto Chernivtsi pidkup

Нагадаємо, що голосування є таємним і порушення таємниці голосування карається карною відповідальністю. Тим паче, отримання неправомірною вигоди виборцем, відповідно до ч. 1 ст. 160 Кримінального кодексу України, карається штрафом від 1700 до 5100 або обмеження волі на два роки.

Також факти фотографування бюлетенів фіксують спостерігачі і в інших так званих «студентських» дільницях. На трьох дільницях зафіксовано як мінімум 10 випадків фотографування.

Як щойно повідомили спостерігачі, наразі щодо такого ж порушення з голосуванням за ту ж політичну силу і кандидата, затримано ще чотирьох осіб. Міліція прибула на місце. Складаються пояснення.

Інформація постійно оновляється. Іншим спостерігачем в іншій дільниці передано міліції ще 7 порушників.

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android