Подорож до монастиря села Бойчани, що на Буковині, було організовано за сприяння кандидатів у депутати міської ради від партії «За конкретні справи».

Оголошення про поїздку спостерігачі ОПОРИ зафіксували у мікрорайоні Ракове 14 жовтня і одразу зателефонували за вказаним номером. На дзвінок відповіла жінка, яка повідомила, що місць уже немає, але якщо до вечора хтось відмовиться, то можна буде ще поїхати. 

Khmelʹnytsʹkyy Kandydaty v deputaty misʹkrady pospryyaly v orhanizatsiyi bezkoshtovnoyi poyizdky v monastyr 15.10.2015 1

У тексті оголошення вказано, що поїздка безкоштовна, організовано її за сприяння депутатів Хмельницької міської ради Віктора Паламарчука та Сергія Болотнікова. Проте варто додати, що вказані депутати на цей момент є ще й кандидатами в депутати міської ради від партії «За конкретні справи».

Спостерігачі ОПОРИ побували на місці збору туристів ввечері 14 жовтня. На лобовому склі автобуса вони помітили табличку з написом «Політична партія «За конкретні справи».

Водій відмовився коментувати, хто замовник туру. А жінка, яка проводила посадку людей у автобус за списком, на запитання, чи не є це однією з форм підкупу виборців, відповіла: «Так всі ж возять, он інші в Почаїв людей теж возять».

Khmelʹnytsʹkyy Kandydaty v deputaty misʹkrady pospryyaly v orhanizatsiyi bezkoshtovnoyi poyizdky v monastyr 15.10.2015 2

Khmelʹnytsʹkyy Kandydaty v deputaty misʹkrady pospryyaly v orhanizatsiyi bezkoshtovnoyi poyizdky v monastyr 15.10.2015 3

Громадянська мережа ОПОРА наголошує: відповідно до чинного законодавства (ч. 4 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори») забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. За здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді  накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 212–10 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Згідно з ч. 2 ст. 160 Кримінального кодексу України пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.