Голованівська районна виборча комісія припинила повноваження Грузької сільської виборчої комісії. Причиною стала бездіяльність членів комісії, внаслідок чого було зірвано реєстрацію кандидатів на посаду сільського голови та кандидатів в депутати. Тому було припинено повноваження усього складу та сформовано новий.

6 жовтня в Голованівську районну виборчу комісію від кандидатів в депутати Грузької сільської ради Бовт Олени, Власюк Валентини, Дяченка Василя, Капелюшного Геннадія, Кукурузи Аліни, Соломонюк Валентини, Томашевської Наталії, Туз Галини, а також від  районної організації партії ВО «Батьківщина» надійшли скарги про неприйняття цією виборчою комісією рішення щодо реєстрації кандидатів в депутати та кандидатів на посаду сільського голови.

У зв’язку з численними скаргами Голованівська ТВК, у складі заступника голови районної комісії Сигляка Володимира (політична партія «Народний фронт»), та членів комісії: Закалашнюка Вадима (політична партія «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»), Олійника Євгенія (політична партія ВО «Батьківщина»), Палієнка Валерія (політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ») постановила провести перевірку Грузької виборчої комісії.

Під час перевірки з’ясувалося, що Грузькою виборчою комісією на чолі з головою Брижатюк Наталією (політична партія «Опозиційний блок») не оприлюднені та не видані постанови прийняті цією комісією про реєстрацію кандидатів на посаду сільського голови та про реєстрацію кандидатів в депутати суб’єктам виборчого процесу. Тобто кандидати в депутати та кандидати на посаду сільського голови не знали, чи їхні кандидатури зареєстровані.

Більше того, ці постанови не були підписані секретарем, протокол засідання комісії відсутній. Виникають сумніви чи Грузька виборча комісія брала участь у прийнятті рішень, що викладені у зазначених постановах. І, до речі, ці постанови та документи про реєстрацію кандидатів, не зберігалися у сейфі виборчої дільниці, а були на руках голови комісії Брижатюк Наталії, вона привезла їх з собою з дому.

Представник ОПОРИ звернувся з проханням до голови села Грузьке Любові Капелюшної прокоментувати ці події. Л. Капелюшна повідомила: «Я , як діючий сільський голова, подала свої документи на посаду кандидата сільського голови і десять кандидатів від партії ВО «Батьківщина» подали свої кандидатури на депутатів. Сільська виборча комісії зареєструвала ці заяви. Проте через два дні від голови комісії Брижатюк Наталія чуємо, що наші заяви не зареєстровані. Всі документи вона зберігала в себе вдома».  Таке порушення за словами Л. Капелюшної в селі трапляються не вперше: «На парламентських виборах 2012 року була фальсифікація виборів, тоді на дільниці виключили світло і у виборчу скриньку вкинули пачку бюлетенів. Але ніхто не поніс за це покарання». Л. Капелюшна впевнена, що, як і зараз, так і в 2012 році ініціатором фальсифікацій є  Лісовська Тамара. Яка, до речі, зараз входить до складу Голованівської районної виборчої комісії від політичної партії «Опозиційний блок», а тоді була членом Партії регіонів.

Як повідомив представнику ОПОРІ керівник штабу з оперативного  реагування щодо порушення виборчого законодавства райвідділу міліції Добрянський Богдан,  7 жовтня  від голови села Грузьке Капелюшної Лобов в районний відділ міліції надійшла скарга про вчинення кримінального злочину.  Оперативною групою здійснений виїзд, за результатами зібраного матеріалу буде вирішено чи передавати справу до прокуратури.

Голованівська районна виборча комісія зазначає про бездіяльність Грузької виборчої комісії, що полягає в невирішені питання щодо реєстрації кандидатів на посаду сільського голови відповідно до частини четвертої статті 43 Закону, та кандидатів в депутати порушило гарантоване статтею 38 Конституції України право громадян вільно обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування.

Комісією складено акт проведення перевірки, на основі якого Голованівська виборча комісія постановила достроково припинити повноваження усього складу Грузької виборчої комісії та зобов’язати після сформування її нового складу вирішити питання щодо реєстрації кандидатів у депутати та на посаду сільського голови за заявами, які поданні до 1 жовтня 2015 року.

За коментарями звертайтеся:

Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл. +380994263118

Моніторинг парламенту | Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.