У селі Репинне Міжгірського району Закарпатської області (одномандатний виборчий округ №70) члени ДВК №210267 близько 13.00 почали ставити підписи на порожніх бланках протоколів.

Цей факт зафіксувала кореспондент «Точки ОПОРИ», що працює на дільниці. На прохання журналіста пояснити цей факт, керівництво ДВК сказало, що це «їхня справа».

Станом на 17.30 вечора деякі члени ДВК почали вносити у протоколи інформацію (див. фото).

Голова ОВК №70 Ганна Колядко повідомила спостерігачу ОПОРИ, що члени ДВК не вносили у протоколи інформацію про результати голосування. Як їй пояснили у ДВК, члени комісії «робили заготовки».

ОПОРА вбачає у таких діях членів ДВК №210267 порушення норм Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме – вимог статті 91 Закону. Згідно з нею, протокол складаються за підсумками підрахунку голосів, отже будь-яка інформація у документ, в тому числі й підписи, повинна вноситися лише після встановлення результатів голосування на дільниці.

Згідно з частиною 3 статті 158 Кримінального Кодексу України, «підписання протоколу про  підрахунок  голосів  виборців на виборчій дільниці, протоколу про  підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його  заповнення,  або складення чи підписання такого протоколу не на  засіданні  виборчої комісії чи комісії з референдуму, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування  чи результатів виборів або референдуму, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей – караються  позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з  позбавленням  права  обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років».

закарпаття

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
 Координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів.                

У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 

Website:http://oporaua.org/                                                                                                                         

Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora                                       

Twitter:https://twitter.com/opora(@opora)