Після самовідводу Василя Пазиняка (Народний Фронт) в одномандатному виборчому окрузі №122 (центр – м.Яворів) свою кандидатуру знявся іще один кандидат у народні депутати – висуванець Політичної партії «Воля» Андрій Савченко. Така постанова була оприлюднена на сайті ЦВК 10 жовтня на підставі його заяви про відмову балотуватися, що передбачено п.1 частини четвертої  ст. 61 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Андрій Савченко вперше балотувався до Верховної Ради, є мало відомою для округу особою та не проводив жодної передвиборчої кампанії у період своєї реєстрації. Він є директором ДП «Рава-Руське лісове господарство», контракт якого закінчується у жовтні 2014 року. Довкола його посади у кінці серпня цього року розгорнувся невеликий скандал, коли працівники підприємства вимагали від керівництва Жовківського району продовжити з ним контракт. Тоді на захист Савченка також виступила міський голова Рава-Руської Ірина Верещук, яка також є кандидатом-самовисуванцем у цьому ж окрузі.

Можна припускати, що Андрій Савченко був так званим технічним кандидатом Ірини Верещук. До такого висновку наштовхують результати жеребкування та формування дільничних виборчих комісій. Під час процедури розподілу керівних посад ДВК саме одна з довірених осіб Ірини Верещук слідкувала за квотою його представництва та відстоював його інтереси. Таким чином за результатами жеребкування Андрій Савченко отримав у складі ДВК 158 осіб, з яких 30 осіб керівного складу (загальна кількість виборчих дільниць в окрузі 206). Та попри те, що він зняв свою кандидатуру, затверджені за його поданням члени ДВК залишаться працювати у дільничних комісіях у відповідності до Закону.

Залишається лише констатувати той факт, що це загальна негативна практика українських виборів, коли частина кандидатів або політичних партій реєструється лише для того, щоб  працювати на якогось або проти когось з учасників виборчих перегонів. Такі факти є проявом незрілих демократичних процесів в Україні.

Андрій Савченко надіслав свою заяву про відмову балотуватися 10 жовтня, у той час, коли в ОВК відбувалася процедура квотного розподілу керівних посад ДВК. Оскільки він зробив це у відведені законом строки, не пізніше як за дванадцять днів до дня голосування, це дозволить йому повернути собі 12 тис. 180 грн. грошової застави.

На даний момент у виборчому окрузі №122 залишається 11 кандидатів, поміж яких реальна боротьба за мандат, очевидно, розгорнеться між Олександром Павлюком (ВО «Батьківщина»), Тарасом Возняком (Блок Петра Порошенка) і Володимиром Парасюком (самовисуванець).

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
Twitter: https://twitter.com/opora(@opora)