Партія "Зелена планета" здійснила заміну голови комісії: Блінової Ірини Арсентіївни на Панкуліч Валентину Віталіївну. Склавши присягу 25 вересня В. Панкуліч відмовилася співпрацювати з системним адміністратором Михайлом Руденком, прийнятим на роботу комісією раніше. Крім того приміщеннях комісії стали відвідувати невідомі особи, які мали доступ до робочої документації ОВК та сейфу з печаткою.

4 жовтня на засіданні комісії 14 голосами з 18, прийняли постанову про вмотивоване звернення до ЦВК про заміну голови В. Панкуліч. Втім протягом наступних днів різні партії-суб'єкти подання кандидатур до складу ОВК, стали замінювати своїх членів, прибираючи незручних для голови осіб. Сама В. Панкуліч продовжувала ігнорувати рішення комісії та трактувати їх на власний розсуд.

За словами членів комісії та уповноважених осіб партій В. Панкуліч встигла побувати в Києві на навчанні у ЦВК і, користуючись недосконало виписаною процедурою заміни технічних працівників, отримала ключі доступу до ІАС "Вибори" не лише для себе, а і для нового системного адміністратора. Слід зауважити, що комісія, яка є колегіальним органом, не приймала на засіданнях рішення про звільнення М. Руденка і прийняття на роботу нового сисадміна.

Такі дії голови ОВК №28 В. Панкуліч призвели до чергового загострення в роботі комісії 10 жовтня під час жеребкування кандидатур до складу ДВК. Перелік осіб, що пройшли жеребкування, мав бути введений в ІАС "Вибори", однак у системного адміністратора від В. Панкуліч не було формальних прав на це. Відтак він запропонував М.Руденку два варіанти: створення окремого облікового запису для Руденка як оператора і введення даних жеребкування під цим обліковим записом, або введення даних Руденком під записом системного адміністратора В. Панкуліч. Після консультацій з техпідтримкою ЦВК М.Руденко відмовився виконувати незаконні дії, а голова комісії викликала правоохоронні органи.

В.Панкуліч та окремі члени комісії поспілкувались з правоохоронцями, а дані жеребкування в ІАС "Вибори" вводив системний адміністратор, який прийшов разом з В.Панкуліч, хоча договір з ним комісія визнала недійсним. Отже введення даних в ІАС "Вибори" робила особа без належних повноважень.

ЦВК прийняла постанову №1652, якою звільнила Панкуліч В.В. від виконання обов'язків голови ОВК №28, тим самим задовольнивши подання комісії від 4 жовтня.

Утім, за словами Михайла Руденка, станом на 13 жовтня ситуація на краще не змінилася. Він, маючи укладений договір про роботу системним адміністратором, так і не може потрапити на своє робоче місце. В.Панкуліч продовжує бути членом комісії і виконує свої повноваження на платній основі, тобто, цілий день перебуває на робочому місці в комісії і працює з документацією. Заступник голови комісії Ведмєдєв Віталій Леонідович (член ОВК від "Радикальної партії Олега Ляшка") під час попередніх засідань був лояльний до В.Панкуліч. Триває і виведення зі складу комісії членів, незгодних з методами роботи В.Панкуліч.

Також М.Руденко зауважив, що 13 жовтня мало відбутися тестування ІАС "Вибори", але дроти зв'язку до серверів виявилися обірваними.

Панкуліч Валентина Віталіївна раніше очолювала Дніпропетровську міську виборчу комісію (від "Народної партії"). Під час її головування в 2010 р. перемогу на виборах міського голови втретє здобувІван Куліченко(на той час - представник "Партії Регіонів"). Широкої відомості в Дніпропетровську набули довибори в місцеві органи влади у 2013 р., коли головою міськвиборчкому також була В. Панкуліч. Тоді приміщення виборчої комісії оточили кількасот так званих "тітушок", які не пропускали до комісії ані кандидатів, ані ЗМІ, ані спостерігачів.

На нинішніх виборах до парламенту в окрузі №28 балотується 12 кандидатів, серед яких Куліченко Іван Іванович (від партії "Блок Петра Порошенка"), чинний міський голова Дніпропетровська.

 

Dnipr 28 OVK 1

 

За коментарями звертайтеся:
Анна Дзюра – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
+380969204820
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучається більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.