Так, згідно постанови ЦВК № 1388 від 30 вересня на окрузі № 197 зареєстрували ще двох однофамільців народного депутата Леоніда Даценка (безпартійний), зокрема Даценка Івана Васильовича та Даценка Олега Васильовича. Також двійників зареєстровано на 199 та 200 округах.

На сайті ЦВК про двійників Даценка вказана наступна інформація.

Даценко Іван Васильович, народився 4 квiтня 1979 року в місті Фастів Київської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Фастів Київської області, судимість відсутня, самовисування.

Даценко Олег Васильович, народився 6 березня 1978 року в місті Фастів Київської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Фастів Київської області, судимість відсутня, самовисування.

Нагадаємо, що сам Леонід Даценко нині є безпартійним, хоча останні вибори (як у 2012 так і в 2013 рр.) балотувався лише від ВО «Батьківщина», проте пішов з партії після того,  як його не висунули на округ. Цікаво, що йому два рази довелося виборювати перемогу: у 2012 (коли ЦВК не змогла встановити результати голосування) та на довиборах до парламенту у 2013 році на окрузі №197.

Також згідно постанови № 1388, на окрузі № 199 зареєструвався двійник Валентина Нечипоренка –Нечипоренко Олександр Вікторович (народився 15 жовтня 1986 року в селі Соколівочка Тальнівського району Черкаської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, тимчасово не працює, безпартійний, проживає в селі Соколівочка Тальнівського району Черкаської області, судимість відсутня, самовисування).

Нагадаємо, що на окрузі № 200 зареєстровано двоє кандидатів з прізвищем Яценко. Крім цього, були спроби зареєструвати двох двійників народного депутата Віктора Тимошенка  на 198 окрузі та народного депутата Володимира Зубика на 195.

Виборча технологія так званих «двійників» не є новою, проте правових методів протидії їй немає, тому ЦВК повинна реєструвати усіх кандидатів, які подали усі необхідні документи. «Насамперед, технологію застосовують для неуважних виборців, бо попри те, що усі розуміють, що це двійники і ніякої активної кампанії вони не ведуть, тим не менш вони можуть забирати голоси у тих кандидатів, яким протиставляють цих двійників», – зазначає координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області.

Тому ОПОРА наголошує на тому, що виборцям потрібно уважно ознайомлюватись зі списком кандидатів на своєму окрузі.   

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
 
http://oporaua.ck.ua/ (регіональний сайт)                                                                                                                      
Facebook:https://www.facebook.com/cn.opora