Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА відвідали перші засідання п’яти окружних виборчих комісій, що діють на Волині та зробили короткий аналіз відвідуваності представниками кандидатів цих комісій.

Як ми уже інформували, всі окружні виборчі комісії, створені у Волинській області, розпочали свою діяльність вчасно. Однак вже перші засідання ОВК показали, що у їх складі є певна кількість осіб, що ігнорує виконання обов’язків члена комісії. Так, перші засідання в усіх п’яти виборчих комісіях проігнорували члени ОВК від кандидатів Юрія Бойка, Наталії Королевської та Володимира Саранова. Їх представники не з’явились на засідання комісій в жодному окрузі.

Однією з причин такої пасивності до роботи в комісії може бути те, що частина цих осіб мешкають поза межами Волинської області. До прикладу, члени окружних виборчих комісій № 19, 20 та 23, що представляють інтереси кандидата Юрія Бойка мешкають у Львівській області. Теж з Львівщини й член ОВК №19 від кандидата Володимира Саранова. Інший представник цього ж кандидата, але в ОВК №22 проживає Рівненській області. В ОВК №21 член комісії від кандидата Вадима Рабіновича ймовірно проживає на Київщині.

Разом з тим, слід відмітити й кандидатів чиї представники відвідали перші засідання усіх волинських ОВК. Лише шість кандидатів на пост Президента можуть похвалитися такими сумлінними членами комісії, зокрема, це: Ольга Богомолець, Олександр Клименко, Василь Куйбіда, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко та Олег Тягнибок.

Інша проблема для волинських ОВК – частина їх членів вже заявили про відмову працювати в комісіях. Так, від виконання своїх обов’язків відмовилась секретар ОВК №20 Солтис Інна від кандидата Михайла Добкіна. Вона зазначила, що готова бути членом комісії, проте, не хоче брати на себе відповідальність секретаря комісії, так як не має для такої роботи достатнього досвіду. Про свою відмову працювати в комісії по телефону повідомив і заступник голови цієї ж ОВК Глущенко Володимир від кандидата Володимира Саранова. Відмовились від роботи в комісії й інші представники цього ж кандидата: в ОВК №22 – член комісії Сокало Костянтин, в ОВК №23 – член комісії Бензюк Ігор. Також в ОВК №23 від роботи в комісії нібито відмовилась Максимчук Марія, що представляє інтереси кандидата Вадима Рабіновича. На жаль, це ще не всі випадки відмов від роботи в комісії, оскільки з деякими членами ОВК досі не вдалось зконтактувати.

Наведені факти свідчать про те, що членами окружних комісій були затверджені випадкові особи, які, скоріш за все, введені до складу ОВК з метою «забронювати» місце для потрібного кандидата, з тим, щоб на їх місце були включені інші особи. На жаль, такого роду технології використовуються не вперше. Основною їх причиною є слабка організаційна готовність виборчих штабів.

Детальніше:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.  

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.