Сьогодні на території Івано-Франківської області мешкає понад тисячу жителів Криму. Найближчим часом волонтери планують розселити ще майже 250 біженців з окупованого півосторова. Незважаючи на те, що кримчани втратили свої справжні домівки, а їхня прописка стала "недійсною", вони зможуть безперешкодно проголосувати на Прикарпатті.

"Щоб біженці з Криму, які зараз перебувають на Івано-Франківщині змогли скористатися своїм правом голосу на виборах Президента, їм необхідно здійснити процедуру тимчасової зміни місця голосування, - пояснює координатор Громадянської мережі ОПОРА на Прикарпатті. - Для зміни місця голосування, вони мають звернутися до відповідного Відділу ведення державного реєстру виборців з проханням визначити місцем голосування ту виборчу адресу, за якою вони перебуватимуть у день виборів".

Наприклад, якщо кримчани перебувають у Івано-Франківську і в день виборів планують там проголосувати, то з заявою про тимчасову зміну місця голосування вони повинні звернутися до Івано-Франківського відділу ведення державного реєстру виборців. Мешканці Криму не зможуть взяти участь у проміжних парламентських виборах у 83-му окрузі, лише у Президентських 25 травня.

"Кримчанам потрібно прийти до нас із паспортом, інших документів не потрібно, - роз’яснює ОПОРІ Мирослава Думич, голова Відділу ведення Держреєстру Івано-Франківської міськради. - Якщо вони прописані у Криму або у Севастополі, ми забираємо їх з Кримської бази даних. Вони пишуть заяву, у якій вказують, де їм буде зручно голосувати. Ми дивимось, до якої дільничної комісії людині найближче прийти і вносимо цю людину в кінець списку. ЦВК формує окреме подання на цю людину і ми їй видаємо тимчасове посвідчення з відповідним номером. З цим посвідченням людина приходить у день виборів 25 травня і їй видають бюлетень".

Кримчанам необхідно звернутися до Відділу Держреєстру до 19 травня. Після цієї дати змінити місце голосування і, відповідно, проголосувати вони не зможуть.

 

За коментарями звертайтесь:

Довідка: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

 
Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.