Депутат Чернівецької обласної ради, голова Чернівецької обласної партійної  організації ВО Батьківщина Іван Мунтян на сесії облради агітував за кандидата на посаду Президента України Юлію Тимошенко. Після цього дозволив собі голосувати за двох інших депутатів під  час розгляду питань порядку денного.

11 квітня відбулась 25-та позачергова сесія Чернівецької обласної ради VI скликання. Перед розглядом порядку денного виявили бажання виступити кілька депутатів. Член фракції За Батьківщину Іван Мунтян під час виступу скористався моментом для агітації за кандидата в Президенти Юлію Тимошенко. Депутат зазначив:

- Ви добре пам’ятаєте, коли під час повені був прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, сьогодні кандидат в президенти, була особисто декілька раз у нас в області і було зроблено дуже багато роботи. Тому я впевнений в тому, що ми сьогодні зможемо назад повернути ситуацію в нормальне русло і на чолі з майбутнім президентом України Юлією Володимирівною Тимошенко зробимо успішну державу.

 

Відео Інформаційного агентства АСС.
В словах Івана Мунтяна можна вбачати передвиборчу агітацію, адже згідно Закону України Про вибори Президента України, передвиборча агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Частина двадцята статті 64-ої забороняє використання приміщень органів державної влади, органів влади Автономної республіки Крим та органів місцевого самоврядування для проведення заходів передвиборної агітації.

До речі, місцеві ЗМІ повідомляли про те, що саме Іван Мунтян стане керівником обласного виборчого штабу кандидата на пост Президента Юлії Тимошенко.

Протягом пленарного засідання сесії спостерігач ОПОРИ також зафіксував, як Іван Мунтян впродовж розгляду деяких питань порядку денного позачергової сесії Чернівецької обласної ради неодноразово порушував принцип особистого голосування та вдавався до голосування за двох своїх колег.

Ще минулого року в Чернівцях журналісти організували акцію ПІАНІЗМУ СТОП, адже депутати обласної та міської рад досить часто грішили неособистим голосування особливо під час прийняття важливих та резонансних для краю рішень. Результатом акції стало прийняття змін до регламенту щодо обов’язковості особистого голосування.

З метою проведення чесних та прозорих виборів глави держави та вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування Громадянська мережа ОПОРА просить депутатів відмовитись в подальшому від подібної практики.

До речі, важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.