23 жовтня член ОВК №95 (з центром у м. Ірпінь Київської області) повідомив про те, що подання Громадської мережі ОПОРА про реєстрацію офіційного спостерігача на даному окрузі було відхилено

Причиною відмови є те, що особа, яка має довіреність від керівника ОПОРИ, разом з поданням залишив членам ОВК копію доручення, а не оригінал.  Хоча спершу довірена особа пред’явила оригінал документу.

Стаття 78 Закону України «Про вибори народних депутатів» не передбачає обов’язку надавати довіреність, незалежно від того, оригінал це чи копія.

Вже були випадки, коли Центральна виборча комісія скасовувала постанови ОВК щодо відмови в реєстрації. Проте наразі залишається недостатньо часу для подібної процедури.

Наразі уповноважена особа Громадської мережі ОПОРА перебуває в ОВК і очікує постанову про відмову, яку має написати секретар комісії. Телефоном координатору виборчих програм Ользі Айвазовській секретар не змогла обґрунтувати причину відмови. На звістку про те, що представники ОПОРИ, заручившись підтримкою тележурналістів, найближчим часом приїдуть в Ірпінь, секретар відреагувала дивно: «Я сьогодні гарно виглядаю».

Станом на 18-ту годину Громадянська мережа отримала постанову ОВ№95.

SDOC0756

Це вже не вперше, коли ОПОРІ члени ОВК намагаються перешкодити в реєстрації спостерігачів. Сьогодні ОПОРА звертатиметься до суду для оскарження вищезазначеної постанови.

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.