Сьогодні волонтерів від Комітету виборців України було доставлено у Лисянський районний відділ міліції у зв’язку зі зверненням начебто членів Громадянської мережі ОПОРА

Як вдалося з’ясувати, у м. Лисянка Черкаської області (199 округ) представники КВУ поширюють газету «Черкащина: захистимо вибір», яка доносить інформацію про усіх кандидатів у народні депутати в їх окрузі.  Проте сьогодні трьох дівчат-волонтерів зупинили три чоловіки, яким не сподобалося їхнє друковане видання. Спочатку почалося фотографування, потім дівчат попросили пред’явити документи, після ознайомлення з документами, чоловіки поскаржилися на відсутність вихідних даних у виданні, проте і вони були продемонстровані представниками КВУ. Волонтери поїхали далі, але їх наздогнали і заблокували двома машинами вже згаданих чоловіків. Активісти попросили представитися, але спочатку невідомі сказали, що вони свідомі громадяни, а згодом повідомили, що є представниками ОПОРИ. Чоловіки почали звинувачувати, що газета містить неправдиві чутки про кандидатів, після чого зателефонували до місцевого райвідділку.

Працівники міліції приїхали і забрали представників КВУ до відділку, а невідомі чоловіки поїхали у невизначеному напрямі. Як повідомила волонтер КВУ Наталя, вони вже три години перебувають у районному райвідділку і їх просять зачекати ще трохи, бо начальник відділку не віддає наказів щодо них.

Після спілкування з представниками ОПОРИ було з’ясовано, що жодного їх представника на території Лисянського району не було і ніхто не брав участь у цих подіях. Комітет виборців України і ОПОРА готують спільну заяву щодо цієї ситуації.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.