Громадянською мережею ОПОРА на Чернігівщині був зафіксований факт, коли на приміщенні, що є об’єктом комунальної власності Чернігівської обласної ради, було розміщено банер з написом «Від стабільності - до добробуту! Чернігівська область». Поряд із знайомим меседжом майоріла партійна символіка

Партійний форум «Від стабільності – до добробуту!», на якому регіонали репрезентували обласну передвиборчу програму, відбувся 4 вересня в Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Шевченка. Цей заклад входить до переліку установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області. Вхід театру був «прикрашений» агітаційною продукцією надзвичайного розміру.

Нагадаємо, що ст. 74, п. 4 Закону України «Про вибори народних депутатів» передбачає обмеження щодо ведення передвиборчої агітації, яке полягає в забороні розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Крім того, відповідно до ст. 74, п. 20, забороняється розміщення матеріалів передвиборчої агітації, політичної реклами, у тому числі повідомлень про перебіг виборчого процесу, на об'єктах культурної спадщини.

Проте, 11 вересня Деснянський районний суд в місті Чернігів, розглянувши у відкритому засіданні справу за адміністративним позовом ВО «Батьківщина» до Комунального підприємства «Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Шевченка» Чернігівської обласної ради про визнання дій протиправними та зобов’язання утриматись від вчинення протиправних дій, постановив у задоволенні позову відмовити. Мотивування полягає в тому, що позивачем не надано доказів, які б підтверджували розміщення на цьому плакаті розпізнавального знаку Партії регіонів, що зареєстрований Міністерством Юстиції України, а також те, що не було надано доказів розміщення плакату саме відповідачем.

Слід зазначити, що ні відповідач, ні треті особи (представники Партії регіонів) на процес по заслуховуванню рішення суду так і не з’явилися.

Подібну тенденцію щодо зловживання виборчим законодавством можна було прослідкувати під час Форуму Молодіжних громадських організацій «Майбутнє Чернігова», який носив агітаційний характер. 

kjfk

hjkjk
kkk
Ольга Різенко
прес-секретар
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.