У Луцькій РДА вважають, що розповсюдження завідомо недостовірних та наклепницьких відомостей про Партію регіонів є порушенням виборчого законодавства. Такі рекомендації з трактування Закону «Про вибори…» розіслано сільським радам Луцького району

Спостерігачам ОПОРИ потрапив до рук один із електронних листів, надісланий організаційним відділом Луцької райдержадміністрації ([email protected]) сільським радам району під назвою «Обмеження в агітації». Лист підписаний Віктором Калитюком, який працює начальником відділу організаційно-кадрової роботи апарату Луцької райдержадміністрації. У вкладеному файлі листа додано документ під назвою «Пам’ятка порушення».

ft1

У документі описуються типові порушення законодавства про вибори народних депутатів України. Зокрема, вказується перелік порушень, які можуть мати місце під час виборів та, які дії слід вчиняти для того, щоб зафіксувати факт порушення. Сам лист взагалі більше схожий на інструкцію для спостерігачів, але чомусь був розісланий на сільські ради.

ft2

ft3

Та найцікавіший пункт у цій пам’ятці № 9. Там чомусь одним із видів порушення вказано агітацію проти Партії регіонів - «забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про Партію регіонів як суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати від Партії регіонів». При тому вказується що це порушення ч. 9 ст. 74 Закону «Про вибори…».

На думку регіонального представника Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Михайла Шелепа, така вибірковість чиновників дивує і є не зрозумілою, адже вказана норма закону стосується не лише Партії регіонів, а усіх суб’єктів виборчого законодавства. Крім того, дивними виглядають інструкції для сільських рад щодо того, як складати акти і писати скарги. Це явно не справа органів місцевого самоврядування. Такі інструкції можна трактувати як використання адміністративного ресурсу, оскільки службовці райдержадміністрації таким чином демонструють своє особливе ставлення саме до Партії регіонів.

Марія Доманська
прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.