21 серпня Іршавський район Закарпатської області відвідав народний депутат України, кандидат до ВРУ за списком Партії регіонів (№38) Олег Зарубінський. О 10.00 в районному будинку культури він зустрівся із освітянами, медиками, працівниками культури та органів місцевого самоврядування. Опісля відвідав приватний санаторій у супроводі голови Іршавської РДА Віктора Феєра. Про це повідомляє офіційний сайт Закарпатського осередку Партії регіонів.
На запитання представника ОПОРИ, чи не вважають в обласному осередку Партії регіонів такі дії використанням адмінресурсу, голова передвиборчого штабу Володимир Закурений відповів, що – ні. «Олег Зарубінський, будучи депутатом Верховної Ради України, виконував свій обов’язок, як народний обранець, коли зустрічався із жителями Іршавщини, – сказав Володимир Закурений. – А Закарпатська обласна організація Партії регіонів жодного відношення до організації поїздок парламентарів областю не має. Ні про яку передвиборчу агітацію чи, тим більше, використання адмінресурсу, мова не йде. Нікого із бюджетників, присутніх на зустрічі із нардепом, силою туди не затягали. Люди прийшли, бо самі того захотіли, бо їм далеко не щодня випадає можливість зустрітися із політиком такого високого рівня та особисто поставити йому якесь запитання, попросити допомоги чи поцікавитися тим, що конкретно цей нардеп, як представник українського народу, для цього народу зробив. Власне, саме у такій формі проходила учорашня зустріч. Зарубінський не агітував – він просто розповідав людям про те, що зроблено владою у нашій країні за останні роки. А тут, я думаю, ви і самі прекрасно розумієте, від Партії регіонів відхреститися не можна. Адже і Президент, і вітчизняна влада – це, власне, і є Партія регіонів. Тому, ще раз на цьому наголошую, ні про яку передвиборчу агітацію і, відповідно, використання адмінресурсу мова не йде. У місто приїхав представник законодавчої гілки влади, який виконував свій службовий обов’язок. Відповідно, у робочій поїздці його супроводжував і представник виконавчої гілки влади – Віктор Феєр. Як на мене, цілком логічною та закономірною виглядає ситуація, коли доволі високопоставленого гостя супроводжує у його поїздці районом керівник цього району. Він знайомить депутата зі специфікою району, розповідає про найбільш позитивні та негативні сторони життя і, відповідно, у конструктивній бесіді з парламентарем віднаходить, наприклад, можливі варіанти виходу із певних проблемних ситуацій. Це звичайний робочий процес. Як на мене, доволі правильний та ефективний».
За словами Володимира Закуреного, під час зустрічі люди клопотали у нардепа щодо відновлення руху потягу «Ужгород-Харків».
Разом із Олегом Зарубінським на зустрічі у будинку культури був і кандидат від Партії регіонів за одномандатним виборчим округом, до якого входить Іршава, Степан Деркач. До слова, днями офіційний сайт Закарпатської обласної організації Партії регіонів у новині про візит політика на Закарпаття, представив Олега Зарубінського як члена фракції Партії регіонів у Верховній Раді. Втім, як відомо, Олег Зарубінський насправді не є членом фракції Партії регіонів. Наразі він - заступник голови фракції Народної Партії.
Сам Олег Зарубінський після того, як його було включено до передвиборчого списку Партії регіонів, заявив, що своєї фракційної приналежності до кінця депутатської каденції парламенту не змінюватиме.
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.