Місцева влада негласно забороняє вчителям Чуднівщини працювати під час виборів в дільничних виборчих комісіях від опозиційних політичних сил

Як повідомив спостерігач ОПОРА в Чуднівському районі Житомирської області (в. о. №67), місцева влада негласно забороняє вчителям Чуднівщини працювати під час виборів в дільничних виборчих комісіях від опозиційних політичних сил. Працівник однієї зі шкіл Чуднова розповів, що протягом серпня комісія в складі інспекторів та методистів на чолі з начальником відділу освіти Чуднівської РДА Супруновим В. М. відвідують кожну школу району. Вони перевіряють стан готовності навчального закладу до початку нового навчального року. Проте, крім перевірки навчально-методичної та господарської бази школи, проводять бесіди між начальником відділу освіти Супруновим В. М. та директорами, після якої керівники шкіл передають вчительському колективу неофіційний «наказ-прохання» не зголошуватися працювати в ДВК від опозиційних політичних партій. Цю інформацію підтвердив представнику ОПОРА  директор Чуднівського району однієї з сільських шкіл та у  місцевому виборчому штабі Об’єднаної опозиції. Мовляв, до них зверталося багато вчителів, які хотіли б працювати в ДВК, але після перевірки з райвідділу освіти, вони поки що відмовляються. Для багатьох з них це був би необхідний підробіток до невеликої зарплатні.  А ст. 43 Конституції України, чинне законодавство про працю (зокрема, про сумісництво), гарантують право в тому числі і  педагогів працювати в ДВК.  

Контакти
Прес-секретар ОПОРА в Житомирській області
Ірина Новожилова
0674104958

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.