На Чернігівщині серед потенційних кандидатів в депутати широкою популярністю користується цікавий метод роботи з електоратом – благодійництво. За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, політична активність окремих суб’єктів виборчого процесу області направлена як на матеріальну підтримку окремих верств населення, так і на розвиток культурно-освітньої сфери.

Упродовж тривалого часу на території Прилуцького, Козелецького та Бобровицького районів Благодійним фондом Миколи Рудьковського (позапартійний депутат Чернігівської обласної ради) перманентно здійснюється робота за напрямами матеріально-технічного оснащення закладів освіти та медицини, а також збереження, відродження духовних та історичних пам'яток.

Схожим за своєю суттю до вищезгаданої організації є Благодійний фонд «Благовіст» Анатолія Мирошниченка (депутата обласної ради від Партії регіонів). Його діяльність поширюється на територію виборчого округу № 210, де працює згаданий Микола Рудьковський. Мирошниченко надає матеріальну допомогу як окремим громадянам, так і закладам соціальної сфери.Чернігів

За повідомленням прес-служби чернігівського обласного осередку ВО «Свобода» у червні цього року під час зборів громади в смт Ладан (Прилуцький район) продуктові набори роздавали від імені відразу двох благодійних фондів: імені Миколи Рудьковського й Анатолія Мирошниченка одночасно.

14 червня відбулася презентація Благодійного фонду «Майбутнє Чернігова», який заснував Чернігівський міський голова Олександр Соколов (Партія регіонів). Місцеві експерти та журналісти розцінили цей крок як амбіційний замах пана Соколова на місце парламентарія.

«У липні ініціатор створення Фонду Олександр Соколов подарував відпочивальникам оздоровчого закладу «Дружба» музичний центр», – зазначено на офіційній сторінці фонду у мережі Facebook.

Разом з тим, метою створення Фонду «Майбутнє Чернігова», за словами Олександра Соколова, було «єднання громади заради Чернігова».

Культурно-розважальну програму для маленьких мешканців міста Чернігова організовує команда народного депутата України від фракції БЮТ – Валерія Дубіля. Останній є президентом Благодійного фонду «Європа».Фото зі свята, організованого В.Дубілем

Так, 11 липня представники ОПОРИ стали свідками навчально-розважальна програми для дітей мікрорайону, що відбулася по вул. П’ятницька. За словами аніматора, подібного роду акції проводяться щоденно на різних вулицях міста. Серед заходів були рухливі, інтелектуальні, а також творчі ігри. По закінченню деяких конкурсів визначалися переможці. Саме ці діти будуть навчатися в школі для обдарованих дітей Чернігова. Такий заклад, як повідомили організаторів свята, буде створений на початку вересня за кошти пана Дубіля. Така форма благодійності наразі є досить оригінальною в області.

Але, на думку Громадянської мережі ОПОРА, найбільш творчо до реалізації своїх прагнень покращати життя електоральних груп окремого виборчого округу підійшли депутат обласної ради від Партії регіонів Станіслав Прокопенко, а також позапартійний депутат обласної ради Владислав Атрошенко.

Так, на початку липня місцеві ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що вищезазначені політичні опоненти по округу № 206 вручили листоношам Чернігівського та Ріпкинського районів сертифікати на отримання велосипедів.

Отже, благодійні акції потенційних кандидатів в народні депутати на Чернігівщині проявляються в різних, іноді досить оригінальних, формах.

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.