Абітурієнтів, які засвідчили свої знання високими балами, позбавляються студентських квитків через нерозуміння з боку приймальних комісій процедур. Згідно Умов прийому списки рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення оприлюднюються не пізніше 6 серпня. Згодом абітурієнти, що потрапили до списку, мають 5 календарних днів, щоб визначитися та принести оригінали до вищого навчального закладу. Відповідно до Умов прийому, якщо абітурієнт не виконав вимогу, список рекомендованих корегується і оприлюднюється повторно. Тож, абітурієнти, які не потрапили з першого разу до когорти щасливчиків, але мають значні успіхи та хороші оцінки, повинні бути рекомендовані за другою чергою згідно рейтингу. Як і перша група, їм повинні надати теж 5 днів, щоб ті встигли привезти документи.
 
Втім ситуація на практиці інша. Вчора приймальні комісії почали доукомплектовувати звільнені місця не абітурієнтами з вищої частини рейтингу, а тими, хто подав оригінали, хоч і не потрапив до списку рекомендованих. Тому, діти, які мали шанс вступити за другою чергою, втратили його. Прикро, що на їх місця прийшли особи з нижчими балами, які виявилися спритнішими та більш поінформованими. 
Приймальні комісії вишів не тільки по-своєму трактують норми Умов прийому, а й не ознайомлені з двома листами-роз’ясненнями від Міністерства освіти та науки.  Хоча, міністерство наголошувало на суворому дотриманні вимог щодо формування та коригування списку рекомендованих до зарахування, визначених Умовами прийому та роз’яснених листом МОН від 02.08.2010 №1/9-519. Зокрема, необхідно дотримуватись п’ятиденного терміну подання оригіналів документів після оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування та послідовності формування списку. Не допускається зарахування осіб з нижньої частини списку лише тому, що вони вже подали оригінали документів.
 
Сьогодні телефон гарячої лінії ОПОРИ розривався від дзвінків абітурієнтів, що очікували побачити себе у корегованих списках. Втім, прийшовши до приймальної комісії, вони були шоковані новиною, що на їх місця вже зарахували абітурієнтів з нижчими балами.
 
ОПОРА закликає МОН негайно відреагувати на цю проблему та перевірити роботу ВНЗ щодо підготовки, оприлюднення та наповнення скорегованих списків рекомендованих до зарахування на бюджетні місця.